November 29, 2022, 3:12 pm

Зијадин Cела позитивен на kopoнавирус

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села е позитивен на коронавирус. Оваа вест Села ја сподели на својот Фејсбук профил, каде напиша дека денеска направил ПЦР тест кој испаднал позитивен.

Неговата здравствена состојба е добра и во моментов е во самоизолација.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This