August 10, 2022, 8:46 am

Зошто не го сакаат Путин?: Западот сака Русија да има претседател кој ќе си ja распродаде земјата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Многумина од оние на Западот „навистина не го сакаат Путин“ и сакаат Русија да има поинаков претседател, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков во интервју за RTVI.

„Многу од нив навистина не го сакаат Путин и сакаат Русија да има поинаков претседател, така што Русија ќе има претседател кој нема да зборува за црвени линии, кој замижува пред операциите на Медиуми под странско влијание, кој ќе дозволи геј паради, кој ќе ја расфрла руската територија, кој ќе замижи пред нуклеарните ракети стационирани во Днепропетровск“, рече тој.

Официјалниот Кремљ нагласи дека западниот информативен простор не е толку слободен и на многу начини функционира како агент. Според неговите зборови, Западот толку не го сака Путин, што е во сосјтојба да прифати речиси секого како потенцијален руски лидер.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This