February 26, 2024, 6:04 pm

Зaтвopeник чyвaл дpoгa пoд кpeвeт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

35-годишен затвореник во затворот во Штип чувал дрога под креветот.

-Вчера во 10.20 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес во собата од полуотвореното одделение во затворот, под креветот на осуденото лице О.О.(35) од Скопје биле пронајдени две паковки со прашкаста материја.

Од страна на полициски службеници од СВР Штип била одземена прашкастата материја за понатамошна постапка, се вели во полицискиот билтен.

 Се работи на расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This