ЗATBOPEH И АЕРОДРОМОТ: Од скопскиот аеродром вpaтeни 26 патници, странски државјани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на вчерашниот ден, согласно одлуката на Владата, од два патнички авиони на скопскиот аеродром пристигнати од ризични земји беа вратени вкупно 26 странски државјани, информира Министерството за здравство.

Инаку вчера министерот за здравство откри дека четворицата пациенти од Дебар се позитивни на вирусот и се во стабилна состојба, а денеска ќе бидат донесени во Скопје и хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This