February 7, 2023, 10:16 pm

Зeмjoтреc co jaчинa oд 2,9 степeни вечерва ја пoгoди Струмица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 2,9 степени по рихтер вечерва во Струмица.

Според првичните информации на ЕМСЦ, земјотресот бил со интензитет од 2,9 степени, а епицентарот на длабочина од 2 километри.

Во текот на денот регистрирание се уште неколку послаби земјотреси.

Нема место за паника, станува збор за редовна сеизмичка активност.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This