Зeмjoтpec вeчepвa cтpece дeл oд Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Слаб земјотрес имало вечерва меѓу Пехчево и Берово.

Станува збор за земјотрес со јачина 1,9 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот е меѓу градовите Берово и Пехчево, на длабочина од 6 километри.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This