February 7, 2023, 9:58 am

ИВЗ ги рaспиша изборите за нов поглавар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ИВЗ ги рaспиша изборите за нов поглавар, потврди за Алсат вршителот на должноста, Шаќир Фетаху.

Оваа постапка следува шест месеци откако беше рaзрешен поранешниот Реис, Сулејман Реџепи. Во тој период муфтијата од Гостивар, фетаху, ја вршеше функцијата. Тој телефонски ни соопшти дека е веќе назначена комисија која ќе одлучи за датумот и условите на избори, но не кажа дали самиот тој ќе се кандидира.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This