October 6, 2022, 1:07 am

Избeгaл oд мecтoтo: 17-гoдишник пpeгaзи и ycмpти пeшaк

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пешак загина вчера во Чаир откако на него налета малолетник со „шкода октација“.

Несреќата се случила вчера околу 15.30 часот на ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, пред крстосницата со ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје.

Како што соопштија од МВР, патничко возило „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 17-годишник од Скопје, удрило во пешак С.С.(38) од Скопје. Пешакот починал на местото на незгодата, а возачот го напуштил местото, но набргу потоа бил пронајден.

Увид извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This