Извлечени ждрепките: Македонија доби тежок пpoтивник во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Немавме многу среќа во ждрепката. Македонските фудбалери како противник го добија европскиот првак.

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против Италија во полуфиналето од баражот за пласман на Светското првенство во Катар.

Во полуфиналниот натпревар на 24-ти март следната година Македонија ќе гостува во Италија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This