September 26, 2022, 8:25 pm

Излeзнocтa вo Тетово до 11 часот е 9,71 отсто

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Општина Тетово има најголема излезност до 11 часот во петте општини во регионит каде во вториот круг од 85 577 избирачи досега гласале 7 893 граѓани.

-Во овие четири часа од почетокот на гласањето во Општина Тетово имаме излезност од 9,71 отсто, од информира Назми Даути, секретар во ОИК Тетово.

Во Општина Брвеница до 11 часот таму гласале 9,50 отсто од 15 732 избирачи. Во Желино 9,46 отсто од 23 485 избирачи гласале до 11 часот, додека во Теарце 8,13 отсто од 22 450 граѓани со прао на глас. Најмалку гласање во првите часа има во населените места во Општина Боговиње каде гласале 7,53 отсто од 23 981 избирач.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This