December 8, 2022, 7:19 am

Израелската apмиja му возврати на Хамас: Рakeтиран Појасот Газа, има и зaгинати

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Палестинското Министерство за здравство објави дека девет лица биле убиени во појасот Газа за време на израелскиот напад. Според палестинските медиуми, меѓу загинатите има и три деца.

Израелската армија потврди ракетен напад врз Појасот Газа, и дека во тој напад беа убиени тројца припадници на Хамас, пренесе „Харец“.

Според „Јерусалим пост“, меѓу убиените припадници на Хамас е и еден од командантите, кој бил мета на израелската армија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This