October 6, 2022, 9:30 pm

Илија Димовски: Сите пockапувања за три години на едно место

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Статус на Твитер на екс пратеникот Илија Димовски

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, на Твитер ги наброи сите поскапувања кои ги направи владата предводена од СДСМ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This