Им се гyби секоја тpага: Исчезнаа двајца мaлолетници од Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 02.12.2021 во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека од домот на згрижувачко семејство се оддалечиле малолетниците Е.А. и Л.А..

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата, информираат од полицијата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This