Инспekтори и полиција пред „Интермецо“ каде вечерва настапува Тони Цетински

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Инспектори од Државниот пазарен инспекторат, заедно со полиција, денеска го посетија кафе барот „Интермецо“ каде вечерва ќе настапува хрватската музичка ѕвезда Тони Цетински. Зацилената теренска обиколка на инспекторите доаѓа по двата концерта во петокот и синоќа на српскиот пејач Владо Георгиев во „Мош“, но и на журките во повеќе локали низ Македонија, каде воопшто не се запазуваа мерките за заштита од ковид-19, што наиде на лавина критика во јавноста.

За здравјето на гостите не можам да гарантирам, но можам да гарантирам дека во објектот се почитуваат пропишаните здравствени протоколи, вели во изјава за „Телма“ менаџерот на „Интермецо“, Константин Влахо, поранешен фудбалски судија и екс-тренер на Работнички.

Тој додаде дека обезбедено е место за 220 гости.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This