December 3, 2023, 3:25 pm

Интензивно се работи на терен – се чисти снегот во Охрид и охридско

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Екипите на ЈП ,,Охридски Комуналец” од утринските часови на терен.

Се расчистува снежната покривка на патниот правец до с. Велестово со расположивата механизација.

Се интервенира и на други критични места каде е отежнато движењето заради снежните врнежи.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This