February 26, 2024, 7:47 pm

ИСПОВЕД – „ДАЛИ Е МОЖНО ОВА ДА МИ СЕ СЛУЧИ ВО 21 ВЕК?“: Невестата ја откажала СВАДБАТА, се’ поради CKAHДАЛОЗНИТЕ БАРАЊА на неговите родители

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Невестата донела тешка одлука и ја откажала венчавката откако нејзиниот татко го открил барањето што семејството на нејзиниот партнер го поставило зад нејзин грб.
Таткото рекол дека неговата ќерка неодамна се верила и дека отсекогаш го сакала нејзиниот вереник, кого до неодамна го сметала за љубезен и скромен.

Меѓутоа, кога тој неколку пати бил заедно со семејството на избраникот на неговата ќерка, тие секогаш имале многу чудни забелешки. “Не знам зошто таа работи, зарем тоа не е работа на нејзиниот сопруг? Нејзина работа е да се грижи за децата”, рекле тие.

Додека невестата се подготвувала за венчавката, семејството на нејзиниот вереник го поканило само нејзиниот татко на состанок. Тие му побарале мираз и рекле дека девојката нема да работи откако ќе се омажи. Таткото бил шокиран од фактот дека некој бара мираз во 2020. година, а исто така знаел дека неговата ќерка сака да продолжи да работи.


“Почна да плаче велејќи дека не знаела дека нејзиното момче е сексист. Ме праша што да правам, а јас и реков дека не е принудена и може да се откаже од бракот ако сака. Таа ја откажа венчавката и сега нејзиниот поранешен свршеник и неговото семејство ме напаѓаат. Не ми е важно, само среќата на мојата ќерка е важна за мене“, рекол таткото.

Фото: Илустрации

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This