И БЕЈЛИ Е ВО СОБРАНИЕ: Американскиот амбасадор притиска за промена на името!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во моментов премиерот Зоран Заев со претседателот на ДУИ, Али Ахмети, е во кабинетот на Талат Џафери. Во кабинетот на Џафери во законодавниот дом, неофицијално и амбасадорот Џес Бејли.

Скоро „собраното” парламентарно мнозинство за уставни измени, почна да се намалува, а неофицијално Заев сега е на 75 пратеници во поддршка, но сето ова е на ниво на шпекулација.

На координацијата треба да се донесе одлука дали да прекине денешната незапочната седница и истата да се презакаже за среда, со можност да се изгуби поддршката, или да се продолжи со притисок.

Неофицијално партиски извори од СДСМ, информираат дека веќе му укажале на Заев, дека уцените и заканите добиваат на огромно негативно незадоволство не само кај партиските членови туку и кај народот кој е информиран од прва рака.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This