И Зорица 3aeва на трибините на Националната арена во Букурешт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И Зорица Заева, сопругата на премиерот Зоран Заев е со него на трибините на Националната арена во Букурешт, каде во тек е првиот напревар на Македонија на Европско првенство. Пред да полета, премиерот посака среќа за македонските фудбалери, позирајќи пред владиниот авион.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This