January 30, 2023, 8:50 am

Tеута Арифи кандидат за градоначалник на Тетово: Ќе го направиме Тетово модерен, чист и зелен град за идните генерации

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На партиска средба на Демократската унија за интеграција во Тетово беше одлучено Теута Арифи да биде кандидат за градоначалник на Тетово. Преку социјалните мрежи Теута Арифи порача дека го прифатила партискиот предлог таа повторно да се кандидира.
–Бидејќи веќе осум години сум градоначалник на Тетово, ги знам проблемите и предизвиците подобро од било кој друг. Така знам што останува да се направи. Научив дека не можеме да ја постигнеме оваа мисија поинаку, освен заедно. Заедно со вас, со нашите пријатели, со поддршка на централната власт и заедно со граѓаните, напиша Арифи.
Таа порача дека има уште многу работа заедно со граѓаните.
Реализиравме булевари, јавен превоз, водоснабдување, урбана и рурална патна инфраструктура, како и многу други проекти.
–Овие избори не се за мене, овие избори се за нас. За нас како ДУИ, а уште повеќе за нас како граѓани на Тетово. Сега е време да го подготвиме Тетово за во иднина, со инвестиции во гасификација, со еколошка инфраструктура – модерно Тетово, што ќе не направи горди не само како метропола на регионот, туку и како чист и зелен град за идните генерации, истакна Теута Арифи.
Теута Арифи е градоначалничка на Тетово во два мандати почнувајќи од 2013 година

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This