И ШТО Е РЕЖИМ СЕГА?: Кога Зоки пробиваше полициски кордони, немаше солзавци и шок-бомби, ниту го уапсија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарката Јорданка Иванова-Јоци ја коментира полициската интервенција пред Собрание синоќа, правејќи паралела со насилниот обид за влез во Парламентот пред шест години, кога во првите редови беше сегашниот премиер Зоран Заев.

„Кога Зоки туркаше огради и пробиваше полициски кордони, немаше солзавци и шок бомби. А, никој не го ни уапси.

Вчера беше употребена прекумерна сила врз демонстрантите. Досега невидена во последни 20 години.

Добро утро“, напиша на својот профил на „Фејсбук“ учесничката и поддржувач на протестите против претходната влада, која не го крие незадоволството од начинот на владеење на сегашната.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This