August 18, 2022, 8:42 am

Иcчезна 13 годишно дете од домот за згpижување на деца Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 14.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување на деца Скопје самоволно се оддалечил С.Ј.(13) од Битола, кој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This