КАВАДАРЧАНИ ГО БРКААТ ЗАЕВ: Горко добредојде за Заев во Кавадарци му порачаа жителите!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Кавадарци кој е дел од изборната единица 4 каде носител на пратеничката листа од СДСМ е Зоран Заев, денес му порача на лидерот на опозицијата дека не е добредојден во градот. Транспарент „Не за двојазичност, Заев оди си“ кој се појави во градот јасно покажува дека кавадарчани не се согласуваат со Заев и неговата намера за двојазичност на Македонија.

zaev-kacadarci

zaev-kacadarci1

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This