КАКВО ЕКСПРЕСНО РЕАГИРАЊЕ: Разделени восочните Бред и Анџелина во Лондон

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Музејот на восочни фигури во Лондон „Мадам Тисо“ соопшти денеска дека ги раздвоил восочните фигури на американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит, откако холивудската двојка објави дека се разведува.

vosocni

-Реагиравме брзо на вчерашните вести за разделувањето на Анџелина Џоли од Бред Пит и нивниот план да се разведат па ние тоа и го направивме во музејот, рече портпаролката на Мадам Тисо.

Восочните фигури на Џоли и Пит се поставени во 2013 година, а сега се на пристојна оддалеченост еден од друг.

На Џоли сега и прави друштво Никол Кидман, додека Пит е покрај својот колега со кој глумеше во повеќе наврати, Морган Фримен.

1vosocni

Џоли поднесе барање за развод на бракот во понеделникот во Вишиот суд во Лос Анџелес наведувајќи ги како причина непомирливите разлики, покажуваат судските документи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This