Камала Харис утре ќе поднесе ocтавка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американската сенаторка Камала Харис утре поднесува оставка во Сенатот.

Со цел да се подготви за инаугурацијата закажана за 20 јануари, бидејќи тој ќе ја извршува функцијата потпретседател на САД.

Гувернерот на Калифорнија, Гевин Newsушам, го избра државниот секретар на таа сојузна држава, Алекс Пади toа, да ја замени во Сенатот, потсетува Ројтерс.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This