February 7, 2023, 11:07 pm

Камион се преврте кај аеродромот во Охрид

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се случи сообраќајна несреќа во близина на Охрид. Камион со странски регистарски таблички, што возел по влажниот коловоз, се преврте кај Охридскиот аеродром.

Првично нема информации за повредени лица.

Истрагата ќе ги уврди причините за несреќата.

Извор: republika.mk

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This