February 7, 2023, 9:09 am

Камион ce излизгaл и излeтaл oд пaтoт кaj рocoмaнcкo Рибарци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поради снежното невреме, камион се излизгал од патот кај росоманското село Рибарци.

Камион се излизгал и излетал од патот синоќа кај росоманското село Рибарци, најверојатно поради снежниот коловоз, за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски појасни дека повредени нема, причинета е само материјална штета.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This