December 6, 2022, 5:20 pm

Канје Вест си го менува името

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Канје Вест сака да го промени своето име во „Је“, според правните документи кои ги пренесува „Варајети“. За тоа да биде официјално, судот во Калифорнија, односно судијата мора да се потпише и, одлуката за промената на името мора да биде објавена во неколку весници.

Во документите, Вест наведува дека промената на името е „од лични причини“, но не даде поподробно објаснување.

Инаку, раперот деновиве е актуелен со новиот албум „Donda“. Првите промоции се случуваат во неговото родно Чикаго.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This