December 6, 2022, 6:17 pm

Канje Вест глaca зa ceбe пo нeпocтoјaнaтa кaмпaњa зa Белата куќа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Раперот Канје Вест во вторникот гласаше за себе како следен претседател на САД по неговата кампања обележана со непостојани конфузни изјави и шпекулации дека може да присвои афроамерикански гласови од демократот Џо Бајден.

Пејачот и моден дизајнер напиша на Твитер: „Гласав првпат во мојот живот за претседател на САД и тоа е за некој на кој навистина му верувам … мене.“

Подоцна тој објави видео на кое гласа во Коди, Вајоминг, каде го запиша неговото име на гласачкото ливче.

Вест (43) се појави на гласачките ливчиња во неколку држави, иако не на боиштата како Флорида, Пенсилванија и Мичиген. Последните недели ги поучуваше симпатизерите како да гласаат за него како впишан кандидат на други гласачки места.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This