October 6, 2022, 1:00 am

Касами во Тетово: Единствено решение за сообраќахниот хаос кај Зелениот пазар е подземен паркинг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Движењето БЕСА и кандидат за градоначалник на Општина Тетово, Билал Касами, денеска го посети Зелениот пазар во Тетово.
Тој на продавачите им порача дека единствено решение за собраќајниот хаос таму, е подземен паркинг.
Касами за овој дел во својата програма предвидува развој на економски зони каде што граѓаните ќе можат да ги апсорбираат своите земјоделски производи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This