КИРЕ НАУМОВ СЕ ИСМЕВА СО ГРАЃАНИТЕ: Тие што немаат автомобили, со парите од поскапувањето на дизелот да си купат костени!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Скандалозната „честитка“ на владиката Пимен која ја испрати по повод Божик, во која констатираше дека празникот дошол и за оние кои оделе пеш, и за оние кои се возеле во џипови (како тој и Синодот), ја надополни и заменик-министерот за економија во владата на Заев, Кире Наумов

 

Пимен: „Христос се роди и за оние што возат џипови, и за оние кои одат пешки“. Вториве и костени можеа да купат пошто не им поскапи нафтата 🙂 – стои во циничниот коментар на Наумов, објавен на Фејсбук.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This