Ковачевски да се извини затоа што лажел за дипломата од Харвард

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ковачевски да се извини зошто лажел за дипломата од Харвард, во спротивно се потврдува дека свесно сакал да манипулира, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ковачевски на својот Линкедин профил го навел Харвард како завршено образование, а тој таму имал само неколку дневен скап курс, кој се плаќа, за кој нема приемен, ниту оцена за завршен курс, туку сертификат за посета.

Ковачевски молчеше и кога одредени медиуми го ословија како студент од Харвард.

Ковачевски се фалеше дека е завршил на Харвард, се додека не се откри дека лаже. Ковачевски кој иако призна дека лажел, не се извини за лагите, стои во партиското соопштние и се додава:

„Доколку не се извини Ковачевски се доаѓа до заклучокот дека свесно манипулирал.

Ковачевски кој лаже за своето образование, не може да биде државник кој би ја водел добро државата.

Ковачевски е копија на Заев, а на СДСМ не им успеа да го претстават како академски граѓанин од Харвард“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This