August 18, 2022, 11:53 pm

Ковид-19 во Франција „коси“ – починале нови 215 лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Франција, во последните 24 часа се регистрирани 13.157 нови случаи на коронавирус, а починале 215 лица, покажуваат податоците на Министерството за здравство.

Во Франција воспоставени се строги ограничувачки мерки за борба против коронавирусот, а бројот на нови и смртни случаи се намалува.

Од почетокот на пандемијата, повеќе од 2,1 милиони граѓани се заразени, а 48.732 починале,

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This