КОГА ЛАЖЕШ И СЕ ПРАВИШ ПАМЕТЕН, А НА КРАЈОТ ИЗГЛЕДАШ ГЛУПАВО: Твитерџиите кои се вработија во влада без основна култура и познавања

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Обидот на Твитерџиите кои се вработија во Владата и понатаму да лажат и да ја третираат јавноста како неписмена раја, не траеше долго. Имено, најновиот додаток на Владта на Р.Македонија, Влатко Васиљ инаку активен твитерџија, се обиде да ја деградира декларацијата на пратеничките групи од ЕПП на која се потпишаа предводниците на сите пратенички групи, барајќи Димитров да не ја девалвира македонската дипломатија.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Влатко Васила изгледа стварно те вработиле насила. Сега кога лапаш од државата, мора да си малку пописмен во она што го зборуваш, не може да си лажеш како што беше научен досега.
Прво, нема 750 пратеници, чоече, кои 750 пратеници?! Колку има? 315. Е, или стварно толку разбираш или мислиш дека луѓево кои те читаат се овци и ќе ги стрижеш како сакаш. Не исклучувам и дека можеби ти ги кажале бројките истите оние кои броеа 700.000 гласачи на СДСМ, 5 милијарди украдени, 600.000 иселени и само евро за Вицето. Дудуци по математика, реално.
Второ, не се потпишани само пратеници од ЕПП, туку има пратеници од сите 5 (ПЕТ) политички групи. Повторно тежок фаул и ноторна лага со која сакаш да ги лажеш луѓево како што тоа го правиш цел живот профитерски и одработувачки. Затоа веројатно и те вработи Зоран Заев, бидејќи сте слични во располагањето со факти.
Трето, чим на ова паднаа оправданијата на СДС за фалсификат, јасно е дека немаат што да кажат. А чим те праќаат тебе да ги браниш со вакви небулози, јасно е и дека или немаат кого – или сакаат да те изгорат и насанкаат. Што и да е, лош и неславен почеток на кариерата како екс-лажен активист и одработувач профитер за СДСМ, а сега советник во Влада имаш.
Но, за да не живееш во заблуда, еве да ти ги фактите со кои си скаран ти советниче и тој кој го советуваш, црпнатиот лидер Зоран Заев. За Совет на Европа да објави писмена декларација треба да има најмалку 20 потписи од пратеници од најмалку 2 политички групи и 4 земји.
Во оваа декларација има 54 потписи од пратеници од 5 политички групи и 22 земји.
А сега, земи и пак смислувај гачки, само биди повнимателен бидејќи резилот те демне на секој чекор. Пројде времето кога со измислени вести ќе се правиш шизик. Тоа е доволно за Зоки да те вработи, да те седне на скут и да те гали по косичката. Ако мислиш дека и ние ќе те чешламе, си се зезнал.
п.с. Ако сето ова е затоа што стварно си немал факултет и математика не владееш, се извинувам и го повлекувам. Тоа е веќе недостаток на капацитет, не е злонамерно – а кога не е злонамерно, не треба да се зема како такво. Поздрав. – пишува Ивана Јовановски на ФБ[/kopa_block_quote]

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This