Коронавирусот во Србија регистриран кај 1.325 лица, починале 31 лице

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Коронавирусот е потврден кај 1.325 лица во последните 24 часа, а во исто време како последица од овој вирус починале 31 пациент.

Тестирани се 13.690 луѓе. На респиратор се приклучени 148 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 7.032.035, позитивни се 1.279.445, а починале 12.306.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This