February 26, 2024, 5:43 pm

Костовски: За десетина дена започнато и завршено ново детско игралиште за потребите на децата од градинката „11 Октомври” во Бутел 1

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во најбрз можен рок од десетина дена, беше започнато и завршено ново детско игралиште наменето за потребите на децата од градинката „11 Октомври” од клонот „Страшо Пинџур” во Бутел 1.

Се грижиме за најмладите. Ветеното го реализираме, пишува градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски на Фејсбук.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This