Кризна состојба на цела територија на Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот Стево Пендаровски на прес конференцијата која е во тек на вила Водно изјави дека Советот за безбедност ќе предложи воведување на кризна состојба на целата територија на Република Македонија.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/704504437168605/
https://fb.watch/1S9TqpKvF-/

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This