Кумановец нaпaднaл пoлицajци дoдeкa извpшyвaлe cлyжбeни дejcтвиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ж.А.(38) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при извршување работи од безбедноста“.

На 06.10.2021 во Куманово, пријавениот физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This