October 2, 2023, 7:24 pm

Курсот на еврото повторно е под прагот од 1,13 долари

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Курсот на еврото денеска повторно е под прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации.

Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута остана речиси непроменета на 1,1277 долари.

Европската централна банка вчера одреди референтна стапка на еврото од 1,1295 долари.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This