Кacaми кaндидaт зa гpaдoнaчaлник нa Тетово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На вечерашното основачко собрание на тетовскиот огранок, Беса ја официјализираше кандидатурата на партискиот лидер Биљал Касами за градоначалник на Тетово.

– Тетово не бара импровизација во работата, бара системска работа. Општина Тетово не треба да вработува луѓе само за да пишуваат коментари на социјалните мрежи, платени медиуми за да нема критика и да не се кажува реалноста.

– Тетовчаните заслужуваат да знаат каде оди секој денар од општинската каса. Тетовчаните заслужуваат активно да учествуваат во трансформацијата на нивниот град. Овој град е толку важен и има толку можности – истакна Касами на партиското собрание.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This