February 7, 2023, 9:41 am

Кopoнaтa кocи вo Русија: Пeтти дeн пo peд peкopдeн број нa cmpтни cлyчaи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Русија, 697 лица починаа од последиците од коронавирусот во изминатите 24 часа, што е рекорден број на смртни случаи за еден ден од почетокот на пандемијата.

Вкупниот број на смртни случаи достигна 137.262, пренесува РИА Новости. Потврдени се 24.439 нови случаи на ковид-19, што е највисоко од 15 јануари, пренесува „Танјуг“.

Од почетокот на пандемијата, во Русија се потврдени 5.585.799 случаи на коронавирус.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This