October 1, 2022, 9:11 am

Кpвничkи прeтeпaн: Евe кaко го прeчeкаа ирcкиoт oлимпиец

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ирскиот таеквондо борец Џек Вули, кој ја претставуваше својата земја на Олимписките игри во Токио, бил хоспитализиран откако бил претепан во Даблин.

Вули бил со свои пријатели, кога непознати лица го нападнале. На теквондистот морало да му бие шиено лицето со неколку шевови. Како што истакна самиот Вули, во иднина можеби ќе му биде потребна пластична хирургија.

На Олимписките игри, Вули загуби од Лукас Гузман од Аргентина во шеснаестинафиналето. Тој стана првиот ирски таеквондо спортист што настапил на една Олимпијада.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This