Кpитичнo во Русија – Бројот на зaрaзeни лицa од Koвид-19 надмина 700.000

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во изминатите 24 часа во Русија се потврдени нови 6.562 случаи на Ковид-19, со што вкупниот број на заразени лица во земјата е 700.792.

Во Русија дневниот пораст на новозаразени во изминатите 13 денови не надмина 7.000, а во последните два дена стапката на заразеност не надмина 0.9 отсто.

Во Русија, во последните 24 часа починаа 173 лица, а вкупниот број на смртни случаи од новиот коронавирус достигна до 10.667.

Русија во моментов има 217.614 активни случаи на Ковид-19.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This