January 30, 2023, 10:09 am

Ладен туш од Франција: Уkинувањето на визите за Косово е сон и нема да се случи ниту во 2022 година

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Советникот на претседателот на Франција, Емануел Макрон, Жерар Ару, изјави дека укинувањето на визите за граѓаните на Косово е сон и дека тоа нема да се случи ниту во 2022 година.

Имено, поранешниот претставник на Приштина во Франција, Бернард Никај, најпрво на Твитер објави дека се надева дека Франција ќе ги укине визите за граѓаните на Косово во 2022 година, но Ару одговори дека сонува.

„Во годините кога се одржуваат претседателски и законодавни избори? Вие сонувате“, одговори Ару.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This