Лицe oд цpнa лиcтa дoлeтaлo oд Aвгaниcтaн вo Бpитaниja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лице од црната листа на кое му е забранет влез во Обединетото Кралство долетало со воен авион од Авганистан како дел од евакуацијата од аеродромот во Кабул, објави „Скај њуз“.

Неидентификувано лице летало во Бирмингем, но нема детали што потоа му се случило.

-Во Авганистан имаше луѓе кои претставуваат сериозна закана за националната и јавната безбедност – изјави владиниот портпарол и додаде дека владата спроведува детални проверки за да ги спречи оние што се осомничени дека се милитанти или претставуваат безбедносна закана да влезат во Британија.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This