February 29, 2024, 11:46 pm

Лузер

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Оваа колумна е најкратка колумна, од сите можни колумни на овој свет.

Зоран Заев е лузер. Изгуби од народот на Македонија и Инфомаккс.мк стратегијата за одбрана на дигнитетот на граѓаните избирачи.

П.С.

Лузер е губитник. Тоа ти е кога народот за сите притисоци, закани, уцени и понижувањ, ќе ти даде едно “свирцен курцен“ и ќе те порази. И колку да се знае: злото не е во народот.

Пишува: Костов Сотир

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This