February 7, 2023, 10:04 pm

Маж си ја претепал вереницата по претходна расправија…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Одделението за внатрешни работи – Струга поднесе кривична пријава против 28-годишниот Н.Н за семејно насилство, односно нанесување телесна повреда при вршење семејно насилство.

Секторот за внатрешни работи Охрид денеска соопшти дека лицето на 10 август годинава физички ја нападнало вереницата, нанесувајќи и телесни повреди.

– Н.Н (28) од Струга, на 10 август годинава, почнал вербална расправија со неговата 25-годишна вереница, по што физички ја нападнал нанесувајќи и телесни повреди, констатирани во Општата болница во Струга, појасни портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This