December 1, 2023, 1:12 pm

(Видео)Македонец со урнебесно оро на веселба

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За нас Македонците велат дека сме талентирани за многу работи: за пеење, играње, свирење. Музикален народ, нема што.
Особено нашите таленти сакаме да ги покажуваме на прослави: свадби, крштевки, матурски, родендени…

Некој го бидува за пеење, некој за играње, некој за свирење на музички инструменти. Некои пак ги бидува за сите три работи. Случајно, „налетавме“ на еден македонски талент кој доста добро го владее орото, а во играњето додава жар и енергија за целата кореографија да изгледа што поавтентично.

Освен што е одличен играорец, слушнавме дека бил и одличен политичар. Еве жив доказ дека политиката и орото одат заедно во комбинација, особено кога ќе ти се погодат песните:

-За Добра ноќ едно оро…

-За Добра ноќ едно оро…

Posted by Vesela Tajfa on Wednesday, May 30, 2018

 

 

repriza.mk

 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This