Македонија освои деветто место на Јуниор Евросонг

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Музичката група Дајте музика се претстави со нумерата „Green forces“ на најновото издание на детскиот избор на најдобрата песна на Евровизија, освојувајќи го деветтото место.

Во процесот на гласањето, македонските претставници на евросонгот добија најмногу поени од Албанија(12), што беше доволно за да се освои пласман во првиот дел од учесничката табела. Македонското жири најмногу бодови им додели на претставниците на Русија.

Првото место го освои претставникот на Ерменија, со нумерата „Малена“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This