February 26, 2024, 6:50 pm

Македонија ќе остане во пандемија до 2024

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дали Европската Унија ја откачи Македонија за вакцини. Да! Па сите го гледаме тоа. Унијата покажа себичност и несолидарност. Сите земји добија вакцини, ама Македонија не.

Нашата власт кокетираше и се додворуваше на Брисел ама за вакцини остана со празни раце. Цел свет користи кинески, руски, германски, американски вакцини, ама нашиве упорно чекаат дозвола од Европска Унија.

Како и да гледаме унијата целосно ја дискредитира и ја понижи Македонија, двократно:

Прво со бугарското вето, а потоа и со вакцините за Ковид-19 пандемијата. Нешто повеќе на тема во Брифинг плус со Сашо Тасевски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This