Македонските кошаркарки нема да настапат на квалификацискиот турнир поради случаи на ковид во тимот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Женскиот национален тим на Македонија, најверојатно нема да игра на претстојниот квалификациски турнир за пласман на Евробаскетот 2021 година кој од 1, до 6. февруари се одржува во Рига.

Причината за евентуално откажување на настапот се два позитивни случаи на Ковид-19.

Двата позитивни теста се потврдени кај стручниот дел од нашата најдобра женска селекција.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This